Jak sehnat nejlevnější letenky

Koupě letenky bývá jednou z největších položek při plánování Vaší cesty.  Jaká jsou obecně pravidla pro zakoupení výhodné letenky ?


Kdy kupovat letenku ? 

Obecně platí, že čím dříve letenku koupíte, tím bude nabídka výhodnější.  Letecké společnosti zveřejňují tarify cca 300 dní dopředu a v rámci těchto tarifů cena postupně podle počtu prodaných letenek roste.  Pokud jste tedy pánem svého času, nenechávejte nákup letenek na poslední chvíli.

 

Akční letenky

Jednotlivé letecké společnosti, nebo cestovní kanceláře pravidelně vypisují různé prodejní akce a výhodné ceny letenek. Sledovat akční ceny nebývá vůbec jednoduché a často se stane, že online vyhledávače některé akce nezachytí. U akčních letenek platí, že je potřeba na každou nabídku reagovat rychle. Počet míst je často omezen.

 

Chyby v systému

Některé weby zaměřené na výhodné cestování využívají chyb v systému, kdy při zadávání dat někdy dojde ke zveřejnění velmi výhodných nabídek.  U těchto letenek je nebezpečí, že letecká společnosti takto zakoupené letenky zruší a peníze Vám vrátí. Riskujete to, že poté již budete kupovat letenku za běžnou aktuální cenu, která již může být velmi vzdálená vaší představě o výhodné letence.  Z našeho hlediska je nákup těchto letenek vemi riskantní a pokud Vám na ně navazuje program, máte zaplacené ubytování apod. nedoporučujeme spoléhat na to, že letecká společnost uzná svoji chybu a nechá Vás na tyto letenky odletět.

 

Charterové lety

Cestovní kanceláře pořádají charterové lety do oblíbených turistických destinací.  V posledních letech již nabízejí k prodeji i samostatné letenky bez nutnosti zakoupit celý zájezd.  Tyto letenky neobjevíte v běžných vyhledávačích a velmi často je možné např. Řecko, Turecko nebo Španělsko pořídit výhodněji, než na letech s pravidelnou linkou.

 

Srovnání cen Vám vždy připravíme, protože sledujeme jak akční nabídky leteckých společností, tak cestovních kanceláří.


Zeptejte se nás na cenu Vašich letenek

 

 

NOVINKY

Limitovaná edice: Kapské Město v sezoně z Prahy. Letenky od 11 100 Kč ...více

Listopadové Kanárské ostrovy: z Berlína na Lanzarote. Letenky od 1 290 Kč ...více

Zobrazit archiv
Google+